Sitemizi Facebook'ta Beğenmek İster misiniz?

23 Haziran 2011 Perşembe

5. Sınıflar Yıl Sonu Zümre Toplantı Tutanağı


2010 - 2011 5. Sınıflar Yıl Sonu Zümre Toplantı  Tutanağı
Toplantı Tarihi:
GÜNDEM
 1. Açılış
 2. 1. ve 2. Dönemin genel  değerlendirilmesi
 3. Proje ve performans ödevlerinin amaca uygunluğunun belirlenmesi.
 4. Öğrenci davranışları ve sorumluluklarının geliştirilmesine yönelik rehberlik çalışmalarının sonuçlarına bakılması
 5. Ünitelere yönelik tespit edilen gezi,deney ve  gözlemlerin yapılanlarının sonuçlarının değerlendirilmesi
 6. Fen ve Teknoloji dersi ile Sosyal Bilgiler, Türkçe derslerindeki temaların uygun olanlarının ilişkilendirilmesinin kontrolü.
 7. Matematik dersinde 1. dönemde işlenen konular ve 2. dönemde işlenecek konuların gözden geçirilmesi sonucu seneye neler yapılabileceği.
 8. 2.Dönem yapılan sınavların gözden geçirilmesi ve öğrenci başarısının değerlendirilmesi
 9. Devlet Parasız ve Bursluluk Sınavında çocukların başarılarının değerlendirilmesi, seneye nelerin yapılacağının tespiti 
 10. Veli toplantılarının önemi ve sonuçlarının tartışılması
 11. Bir sonraki eğitim öğretim yılında alınacak önlemler
 12. Dilek ve temenniler
 13. Kapanış
ALINAN KARARLAR
 1. 5/A sınıf öğretmeni …………. ve Müd. Yrd. ………….  ……… çarşamba günü saat 12.30’da öğretmenler odasında bir araya gelerek, belirlenen günden maddelerini görüşerek aşağıdaki kararları almıştır ve ………………. başkanlığında toplantı başlatılmıştır.
 2. Birinci dönemde ve 2. Dönemde dersler planlandığı şekilde bitirilmiştir. Matematik dersinde sınıf seviyesinin altında olan öğrencilerle ayrıca ilgilenilerek sınıf  seviyesine yetiştirilmeye çalışılmıştır.
 3. Proje ödevleri ve performans ödevlerinin amaca uygun olduğu belirtilmiştir.
 4. Öğrenci davranışlarının iyileştirilmesi için sınıf öğretmeni,müdür yardımcısı ve veli ile işbirliği yapılarak, davranışlarının iyileştirilmesi çalışmalarının sonuçları tartışıldı.
 5. Birinci dönemde  derslerde çok fazla gezi yöntemi uygulanamamıştır. Ancak 2. Dönem gerek hava şartlarının iyileşmesi gerek de tema ve ünitelerin çok işlevsel olması nedeniyle birçok gezi ve gözlem inceleme yapılmıştır.
 6. Türkçe dersinde okuma ve anlama becerilerinin geliştirilmesi amacı ile Türkçe dersinin bir saati okuma saatine ayrılmasına karar verilmiştir. Ayrıca 1 saati de güzel yazıya ayrılmıştır. Böylece bitişik eğik yazının geliştirilmesi amaçlanmıştır.
 7. Matematik dersinde 1. dönemde işlenen konularda sorun olmadığına karar verilerek 2. dönemde de planlanan yerden devam edilmiştir.
 8. 2. Dönemde yapılacak sınavlar ve tarihleri belirlenmiş olup, öğrencilere duyurulmuştur.ve bu sınavların sonuçları, öğrenci başarıları değerlendirilmiştir.
 9. Devlet parasız ve bursluluk sınavları için sınıfımızdan 8 öğrenci başvurmuştur. Bu öğrencilerin sınava hazır olmaları için geçmiş yıllarda çıkmış sorula dağıtılmış olup çocuklarla eksik konuları üzerinde çalışmalar yapılmıştı. Bu öğrencilerin netleri üzerinde konuşuldu.
 10. Velilerle daha çok işbirliği yapılması kararlaştırıldı.
 11. Yeni eğitim öğretim yılının daha başarılı geçmesi dileklerinde bulunuldu.
 12. Kapanış.


Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder