Sitemizi Facebook'ta Beğenmek İster misiniz?

3 Ocak 2012 Salı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Aday Başvuru Formu ve Kılavuzu ÖSYS 2012


2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) : Başvurular
2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri 3 Ocak 2012 tarihinde başlayacak ve 13 Ocak 2012 tarihinde sona erecektir.
2012-ÖSYS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formu ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Sınava başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
Başvuru/sınav ücreti kılavuzda belirtilen bankalara yatırılacaktır. Adayların başvuru için Başvuru Merkezlerine gitmeden önce ücreti yatırmış olmaları gerekmektedir. Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapacak adaylar için de bu kural geçerlidir. 
Adayların Başvuru Merkezine giderken; T.C. Kimlik Numarası ve güncel bir fotoğrafı bulunan nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanında güncel bir fotoğrafı ve/veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan adaylar ile süresi geçerli pasaportları bulunmayan adayların Başvuru Merkezlerine gitmeden önce ilgili kurumlardan bu bilgilerini tamamlatmış olmaları gerekmektedir.
Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri ÖSYM'ninhttp://www.osym.gov.trİnternet adresinden yayımlanmıştır.
ÖSYS ile ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişiklikler ÖSYM’nin İnternet sayfasındankamuoyuna duyurulacaktır. Bu nedenle ilgililerin ÖSYM’ninİnternet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI


NOT:
Görme ve işitme özürlü ÖSYS adayları için hazırlanmakta olan sesli ve görüntülü ÖSYS Kılavuzlarına, hazırlıklar tamamlandıktan sonra, aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.


Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder