Sitemizi Facebook'ta Beğenmek İster misiniz?

10 Ağustos 2011 Çarşamba

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Sonuçları, YDUS 20112011-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) :
Sınav Sonuçlarının Açıklanması
16 Temmuz 2011 tarihinde yapılan, 2011-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nın (YDUS)  değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.  
Sınav sonuçları 10 Ağustos 2011 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM'nin  http://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden açıklanacaktır. 
Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla saat 10.00’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınavlara giren adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. 
Sınavla ilgili madde analizleri ve uzman raporlarının sonuçlarına göre ÖSYM Yönetim Kurulunca; Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 28. sorunun doğru cevabının C seçeneği olarak, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 56. sorunun doğru cevabının B seçeneği olarak ve Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 61. sorunun doğru cevabının A seçeneği olarak değerlendirilmesine;
Ayrıca, Kadın Hastalıkları ve Doğum Testi master kitapçığında yer alan 61. sorunun doğru cevabının B seçeneği olarak bildirilmesine rağmen soru kökünde eksik bilgi verildiği için, Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 48. sorunun doğru cevabının C seçeneği olarak bildirilmesine rağmen soru kökünde hata olduğu için, Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 79. sorunun doğru cevabının E seçeneği olarak bildirilmesine rağmen iki doğru cevap bulunduğu için, Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 85. sorunun doğru cevabının C seçeneği olarak bildirilmesine rağmen soru kökünde hata olduğu için, Göğüs Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 63. sorunun doğru cevabının B seçeneği olarak bildirilmesine rağmen iki doğru cevap bulunduğu için, Göğüs Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 67. sorunun doğru cevabının D seçeneği olarak bildirilmesine rağmen tüm seçeneklerin doğru olduğu tespit edildiği için bu soruların iptal edilmesine ve değerlendirilmenin ilgili testlere cevap veren adayların tamamı tarafından doğru cevaplandığı kabul edilerek yapılmasına karar verilmiştir.
Tercih işlemleri, 11-17 Ağustos 2011 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internetadresinden yapılacaktır. Tercih Kılavuzu 11 Ağustos 2011 tarihinde ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanacaktır. 
Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.
Adaylara duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞIBenzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder