Sitemizi Facebook'ta Beğenmek İster misiniz?

26 Temmuz 2011 Salı

Polis Kolejine Giriş Sınavı Sonuçları


 • 2011 Yılı Polis Koleji'ne Giriş Yazılı Sınav Sonuçları

 •  28.07.2011 Perşembe Günü Yapılan Beden Eğitimi Sınavı Sonuçları

 • Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara Polis Koleji Müdürlüğü 25.07.2011 Günü Yapılan Mülakat Sonuçları;  

 • Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara Polis Koleji Müdürlüğü 26.07.2011 Günü Yapılan Mülakat Sonuçları;   

 • Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara Polis Koleji Müdürlüğü 27.07.2011 Günü Yapılan Mülakat Sonuçları; 

 • Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Yapılan Polis Koleji Aday Tespit Sınav Sonuç Bilgileri;

   İçin Tıklayınız 

   Polis Kolejine öğrenci alımının ikinci aşaması olan ve Ankara Polis Koleji Müdürlüğünde yapılacak olan Polis Kolejine Giriş Sınav aşaması ile ilgili olarak;

   Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, 25–29 Temmuz 2011 tarihleri arasında Ankara Polis Koleji Müdürlüğünde yapılacak olan Polis Kolejine Giriş Sınavına katılacaklardır.
   POLİS KOLEJİ GİRİŞ SINAVI TAKVİMİ
   MÜLAKAT SINAVI
   25–26-27 Temmuz 2011     saat:08:00
   BEDEN EĞİTİM SINAVI
   28 Temmuz 2011                saat:08.00
   YAZILI (TEST) SINAV
   29 Temmuz 2011                 saat:10.00


   NOT: Polis Kolejine Giriş Sınavında başarılı olan aday öğrenciler puan ve tercih durumuna göre Polis Kolejlerine yerleştirilecektir
               
   Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ayrıca; Ankara Polis Kolejinde Mülakat, Beden Eğitimi ve Yazılı Sınav olmak üzere 3 ayrı sınava tabi tutulacaktır.

   1.Mülakat Sınavında; Adayın konuşma düzgünlüğü, fiziki görünüşü, kendine güven derecesi, kavrama ve ifade kabiliyeti değerlendirilecektir. Mülakat sınavında adaylar yanlarında şort getirecektir. Mülakat sınavında başarılı olan adaylar, beden eğitimi sınavına alınacaktır.

   2.Beden Eğitimi Sınavında; Mülakat sınavında başarılı olan adaylar, ek 3’te örneği yer alan belirlenen bir parkurda, sıçrama, öne ve geriye düz ve ters takla, şınav, mekik, sürat koşusu gibi çeşitli hareketleri içeren beden eğitimi sınavına tabi tutulacaktır.
   Adaylar, 100 tam puan üzerinden en az 60 puan aldıkları takdirde başarılı sayılacaklardır.
   Polis Kolejine alınacak öğrencilerin beden eğitimi sınavı zamana karşı yapılacaktır.

   3.Yazılı Sınavda;  Matematik, Fen, Türkçe ve Dil Yeteneği, Sosyal ve Yabancı dil sorularından oluşan test usulüyle aşağıda belirtilen ağırlıklarda yazılı sınav yapılacaktır.

   KONU
   SORU SAYISI
   Matematik
   30
   Fen Grubu
   25
   Türkçe ve Dil Yeteneği
   20
   Sosyal Grup
   15
   Yabancı Dil
   10
   TOPLAM
   100

   Emniyet Genel Müdürlüğünce görevlendirilecek Değerlendirme Komisyonu sorumluluğunda, yazılı sınav kâğıtları optik okuyucu ile bilgisayar ortamına aktarılarak değerlendirilecek ve ilan edilecektir. Değerlendirme 100 tam puan üzerinden 1 yanlış cevap 1/3 doğru cevabı etkileyecek şekilde yapılacaktır.
   Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda görevli iken şehit olanların, eceli ile vefat edenlerin veya vazife malullerinin çocuklarına Polis Kolejine Giriş Yazılı Sınavında aldıkları puanın % 5’i oranında puan eklenerek oluşan puan sıralamasına göre asıl ve yedek aday listeleri düzenlenir.
   Polis Kolejine Giriş Sınavı başarı listesi ve aday öğrencilerin kolejlere yerleştirilmesi Polis Kolejine Giriş Yönetmeliği Başarı Listesinin Tanzimi başlıklı 16.maddesi hükümlerine göre “Polis Kolejinde yapılan yazılı sınavda en yüksek puandan başlanarak kız ve erkekler için ayrı ayrı olmak üzere başarılı olanların listesi, Değerlendirme Komisyonunca asıl ve yedek olarak düzenlenir ve duyurulur.

   Puanların eşitliği hâlinde, sırası ile beden eğitimi sınav puanı, matematik, fen, türkçe ve dil yeteneği, sosyal ve yabancı dil grupları puanları öncelik için dikkate alınır.
    Bunda da eşitlik olması halinde yaşları küçük olanlar tercih edilir. Yine de eşitlik olması halinde kur’a ile belirlenir.

   Başarı listesi, o yıl Emniyet Genel Müdürlüğünce tespit edilen, Polis Kolejine alınacak öğrenci sayısı kadar asıl ve bu sayının iki katı kadar da yedek adaydan meydana gelir.


   Benzer Yazılar   0 yorum:

   Yorum Gönder