Sitemizi Facebook'ta Beğenmek İster misiniz?

14 Nisan 2011 Perşembe

Seviye Belirleme Sınavları (SBS) için ek başvuru süresi


Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 2011 Yılı Seviye Belirileme Sınavları 8. Sınıflar için 4 Haziran 2011 ve 7. sınıflar için 5 Haziran 2011 tarihlerinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde aynı anda Türkiye Saati ile 10.00’da gerçekleştirilecektir.

SBS için başvurular 07 Mart 2011 tarihinde başlamış olup 25 Mart 2011 tarihinde sona ermiştir.

Ancak başvuruları yapıldığı dönemde öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu başvurularını sorunsuz olarak gerçekleştirmiş olmalarına rağmen, bazı öğrencilerimizin başvurularını yapamadıkları ALO EĞĠTĠM hattı aracılığı ile veya bizzat Bakanlığımıza gelerek iletilmekte ve ek başvuru süresi talep edilmektedir.

Bakanlığımız tarafından, öğrencimizin geleceği açısından önemli olan böyle bir talebin karşılanması amacıyla, sınav başvurularını yapamayan öğrencilerimizin başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için 18–22 Nisan tarihleri arasında SBS ve Polis Koleji Sınavı için ek başvuru süresi tanımıştır.

Sınav öncesi işlemler sebebiyle 18–22 Nisan 2011 tarihleri arasında yapılacak başvurulardan sonra herhangi bir başvuru imkânı verilmesi söz konusu olamayacaktır. Bu sebeple daha önce SBS ve Polis Koleji Sınavı başvurusunu yapamayan öğrencilerimizin bu dönemde başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

SBS başvuruları için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankası şubelerine 10 TL sınav harcı yatırılması yeterli olmaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile arz olunur.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder